בדיקת אולטרסאונד ביתית

בדיקת אולטרסאונד בעולם הרפואי היא בדיקה חשובה ויעילה. מטרתה של הבדיקה היא לבחון איברים פנימיים באופן לא פולשני. בבדיקה זו משתמשים לא מעט במהלך הריון עבור בדיקת העובר ומצבו בתוך הרחם וכן, משתמשים בה עבור אוכלוסייה שונה אשר יש חשש כלשהו לפגע באחד מהאיברים הפנימיים. אין ספק שבדיקת האולטרסאונד הינה בדיקה יעילה לחלוטין, מכיוון שמצד אחד היא בדיקה שבכוחה לבדוק האם יש חשש לפגיעה כלשהי באחד האיברים הפנימיים או לבחון את תקינות מצב עובר ומצבר הריון אצל נשים בהריון  ומצד שני, אין מדובר על בדיקה פולשנית מסוכנת ולכן, בעולם הרפואי משתמשים בבדיקה זו לא מעט פעמים בסיטואציות שונות.

מהי בדיקת אולטרסאונד

בדיקת האולטרסאונד היא בדיקה המתבצעת על ידי מכשיר שבעזרת החזר גלי קול, מבצע הדמיה תלת ממדית של תוף הגוף. הבדיקה מתבצעת על ידי מריחת ג'ל מיוחד במקום המיועד לבדיקה והעברת המתמר השייך למכשיר האולטרסאונד על הצד במכשיר מתקבלת תמונה של האיבר הפנימי או כל דבר אחר שהרופא מבקש לבדוק על ידי מכשיר האולטרסאונד. את בדיקת אולטרסאונד יכול לבצע טכנאי אולטרסאונד, אשר למד במשך פרק זמן כלשהו כיצד לבצע את הבדיקה הזו, אך פירוש התוצאות מתקבל על ידי רופא אשר מתמחה בתחום האולטרסאונד הקרוי רדיולוג או גניקולוג. התוצאות של הבדיקה מתקבלות על ידי הרופא ובהתאם לכך הוא מעניק את הטיפול רצוי או מפנה להמשך בדיקות בירור במידה ויש צורך בכך.

בדיקת אולטרסאונד בבית

כיום, ישנו שירות המוצע על ידי חברות שונות בתחום האולטרסאונד הנקרא בדיקת אולטרסאונד בבית. בדיקת אולטרסאונד בבית הינה אותה הבדיקה שניתן לבצע בבתי החולים או במכוני אולטרסאונד שונים מבלי לצאת מהבית. על ידי יצירת קשר עם החברה  העוסקת בתחום זה, יגיע עד אליכם טכנאי אולטרסאונד יחד עם מכשיר אולטרסאונד אשר יבצע את הבדיקה בו במקום.  כמובן שמכיוון שטכנאי האולטרסאונד לא יכול להעניק פירוש רפואי לתוצאות הבדיקה לרוב, החברה תעביר את התוצאות לרדיולוג אשר עוסק בתחום והוא יפרש עבורכם את הבדיקה וייתן בהתאם לכך המלצות רפואיות. בדיקת אולטרסאונד בבית היא בדיקה המתאימה לאוכלוסייה אשר אין ביכולתה להגיע אל בתי החולים או המרפאות לצורך ביצוע הבדיקה כגון אוכלוסייה קשישה, נכה ועוד.

אין ספק שההתפתחות הטכנולוגית המאפשרת כיום בדיקות אולטרסאונד בבית,  מעניקה לכל אדם אשר זקוק לבדיקה מעין זו ואין ביכולתו להגיע לבית החולים או קופת החולים לצורך ביצוע הבדיקה, שקט נפשי הנובע מהידיעה כי הבדיקה תתבצע בצורה הטובה ביותר מבלי שהוא יצטרך להשקיע זמן ומאמץ.