מרפאת כאב - לאבחן את הכאב

מרפאת כאב נועדה לספק מענה עבור אנשים המתמודדים עם כאבים כרוניים שלא ניתן לרפאם. אנשים הנאלצים להתמודד עם כאב כרוני סובלים מירידה באיכות תפקודם ומשיבוש שגרת חייהם. לעיתים קרובות, הם נאלצים להתמודד עם סטיגמות ועם תחושה שהם "ממציאים" כאבים, "בטלנים", או "לא דוברי אמת" משום שבחברה הכללית הרווחת לאנשים רבים קיים קושי להבין כאבים שלא ניתנים להסבר.

לאבחן את הכאב

מרפאות הכאב מאפשרות לאבחן את סוג הכאב ועוצמתו ולבחון דרך להקל על החולה. לעיתים קרובות מאוד, חולה כרוני נותר חולה, אך איכות חייו משתפרת והוא יכול לחזור לתפקוד על בסיס יומי. מרפאת כאב בדרך כלל מספק טיפול עבור הסוגיות הבאות:

·         כאבי מיגרנה

·         כאבי ראש

·         כאבי מפרקים

·         כאבי גב

·         כאבי צוואר

·         כאבים הנובעים כתוצאה ממחלת הסרטן

·         כאבים כרוניים נוספים

חלק מהחולים יוכלו להסתפק בטיפול יחיד למשך פרק זמן מסוים וחלק אחר ידרשו לבוא לסדרת טיפולים.

מסייעים להתמודד עם הכאב

מרפאת כאב בדרך כלל מספקת מגוון טיפולים בשיטות ובכלים החדשניים והמתקדמים ביותר. בדרך כלל טיפול בכאב כרוני יתחיל בשיטות שמרניות וקונבנציונליות יותר כמו טיפול תרופתי שיותאם לחולה על ידי רופא מומחה לאחר שאובחן סוג הכאב ועוצמתו.

טיפול נוסף הוא מתן הזרקות סמוך למקור הכאב. ההזרקות יכולות להתבצע אל תוך המסלול העצבי האחראי על הולכת הכאב. כך יכולה להתבצע חסימה במסלול הולכת הכאב ולהביא לידי שיכוך והקלת כאביו של החולה המטופל.

קיים גם טיפול באמצעות גלי רדיו. איננו מדברים על סיטואציה בה סוגרים אתכם ברכב ומביאים לכם להאזין למוזיקת הרדיו נון-סטופ. בטיפול זה מועברים גירויים חשמליים בתדר גבוה באמצעות מחט המוחדרת לעצב הכואב בתהליך הרדמה מקומי. הטיפול מסייע להפחתת עוצמות הכאב. מדובר בטיפול משמעותי ומוצלח לכאבי פריצת דיסק, כאבי גב, כאבי מפרקים ועוד. לטיפול אחוזי הצלחה גבוהים למשך טווח זמן ארוך באופן יחסי.

רפואה משלימה – להילחם בכאב באופן רוחני יותר

רפואה משלימה, הידועה גם כרפואה אלטרנטיבית, היא קשת רחבה של טיפולים פיזיים שלא כלולים במסגרת ההכשרות הרפואיות המקובלות. על כן, היא גם נקראת רפואה משלימה, משום שרווחה האמונה, כי מדובר בטיפולים משלימים לטיפולים הקונבנציונליים.

טיפולי רפואה משלימה יתבצעו בשיטות של רפואה הוליסטית או רפואה סינית, אשר רואה באדם כיחידה שלמה, הן גוף והן נפש. ובהתאם לשיטות לריפוי כאב, הם יתמקדו באזורי גוף המקושרים לאלמנטים רגשיים כדי להביא להקלה. על פי השיטה הזו, משום שהגוף והנפש שלובים זה בזה, מקור הכאבים הפיזיים עשוי להיות נפשי ולהפך, ולכן רצוי שלא להזניח אף חלק בטיפול.

מקלים גם על הכאב הנפשי

כאבים כרוניים משבשים את חייו של החולה וגורמים לו למצוקה נפשית. לכן, רצוי להשלים את הטיפול במרפאת כאב בייעוץ רגשי בו המטופל יוכל לקבל תמיכה רגשית כדי להתמודד עם מצוקתו בהצלחה.