טיפול טבעי בנשירת שיער - יש פתרון

נשירת שיער בהיקפים מסוימים היא תופעה טבעית, כאשר אדם ממוצע מאבד מדי מיום קרוב ל-100 שערות בתהליך נשירה טבעי. בשנים בהן הצמיחה עולה כפורחת אובדן זה אינו בעל משמעות, אולם ככל שאנו מתבגרים זקיקי השערה והשורש נחלשים, הצמיחה איטית יותר ונשירת השיער עלולה להתגבר.

אך לא רק הגיל אחראי לנשירת השיער וישנם גורמים משפיעים נוספים על התופעה:
גנטיקה - נשירת שיער היא עניין גנטי, כאשר במידה וקיימת במשפחה נטייה להתקרחות ניתן יהיה לראות את ההשפעות גם על דורות ההמשך.
מתח - תחושת מתח מתמשכת ולחצים מביאים לשינוי הורמונלי (בעיקר בקרב נשים) ולהאטת קצב אספקת הדם והחומרים המזינים לקרקפת ואל שורשי השיער, מה שיביא להגברה של נשירת השיער.
תזונה - תזונה בריאה ומאוזנת משפיעה רבות על צמיחתו של שיער חזק ובריא, ולעומת זאת דיאטות בלתי מבוקרות ומחסור של הגוף בוויטמינים ומינרלים חשובים עשוי לגרום לנשירת שיער מוגברת ולמראה שיער דליל.
מצב בריאותי - מצב בריאותי לקוי מתמשך ישפיע על הגוף בדרכים שונות, מעבר לתוצאה הישירה של המחלה עצמה, כאשר נשירת שיער היא בין התופעות הבולטות הבאות לידי ביטוי.
נטילת תרופות - קיימות לא מעט תרופות אשר ההרכב הכימי שלהן משפיע על חוזר השערה וגורם לנשירת שיער. במידה והתופעה גוברת באופן משמעותי ניתן לפנות לרופא המטפל ולבחון אפשרות להחלפת התרופה.

נשירת שיער אצל נשים - הפתרונות הטבעיים

בעוד שגברים משלימים בקלות יחסית עם תופעת נשירת השיער, בזכות שיער קצר במרבית המקרים התופעה אינה בולטת, בקרב נשים מדובר בתופעה משמעותית היוצרת מחלפות שיער דליל וחסר חיים. בטרם הפניה לטיפולים מורכבים כדאי ונכון לבחון אפשרויות שונות עבור טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים ובמקביל לנסות להקפיד על המרכיבים החשובים הבאים:

תזונה עשירה במינרלים וויטמינים - כאמור תזונה עשויה להיות בעלת השפעה רבה על בריאות השיער וחוזק השערה והשורש. על מנת לשמור על שורש שערה חזק ובריא ולהאט נשירת שיער קיימים מאכלים מומלצים בזכות סיבים, אשלגן ועושר בוויטמינים. בין המאכלים המומלצים: קלמנטינות, שקדים, תרד, גויאבה, יוגורט טבעי וביצים.
תזונה לשיער - ניתן לספק לשיער ולקרקפת את הוויטמינים הדרושים גם באמצעות שימוש בתכשירים טבעיים המועשרים באלה. שמפו לשיער בתוספת ויטמין A, מסיכה לשיער ותכשירי שיער נוספים. חשוב לבחור בתכשירים מועשרים באמת ולהיוועץ ברוקח בבית המרקחת.
הגנה מפני השמש - השמש החמה והקופחת לאורך זמן מזיקה לא רק לעור הגוף אלא גם שורפת את השיער ופוגעת בחוזקו, מה שגורם לנשירה. חשיפה מבוקרת לשמש, שימוש בכיסוי ראש בשעות הקשות והזנת השיער בחומרים מועשרים בלחות.
אורח חיים - נזקי אלכוהול ועישון באים לידי ביטוי בחוזק השיער ובמראהו, כאשר אלכוהול אחראי למעשה להכחדה של כל אותם ויטמינים רצויים ומטיבים עם השיער. הימנעות מאלכוהול ומעישון יסייעו בנוסף לתועלות אחרות לבריאות הגוף, גם לשמירה על שיער מלא, בריא וחזק.