שמן לעיסוי פרינאום

למרות ההתרגשות האינסופית המלווה את כל שלבי ההיריון והלידה, כל אם לעתיד תודה שהלידה עצמה מעוררת בה חששות רבים. אחד מהם – חשש מקרעים או מהצורך לבצע חתך למניעת קרעים אלה. בניגוד לכל האי-נעימויות של לידה ווגינאלית רגילה שעוברות מהר מאוד, הקרעים והתפרים מתאחים הרבה יותר זמן. אך יש אפשרות למנוע מצב זה באמצעות הכנה מראש באמצעות שמן לעיסוי פרינאום  – כל אישה תשמח לנצל אותו!

הכנה ללידה - שילוב מעולה בין הרפואה הקונבנציונאלית והאלטרנטיבית

ישנן דרכים שונות להתכונן ללידה, חלקן הלא קטן – נפשי. המוכנות הנפשית לעבור את הצירים ולהביא את הילד לעולם. אך רבים מאיתנו כבר יודעים שכשמגיע רגע האמת, כל ההתכוננות נשכחת ומאבדת מהקסם שלה. בניגוד להכנה זו, ההכנה הפיזית תמיד תספק את מה שמצופה ממנה. עיסוי פרינאום זה בעצם הכנה של האזור למעבר של ראש התינוק שהינו החלק הגדול ביותר שגם גורם ללחץ החזק ביותר בכל שלבי הלידה הפעילים. לכן, שמן לעיסוי לפני לידה להכנה של צינור צוואר הרחם למעבר הראש. העיסוי של הרקמות האלסטיות מסוגל להגמיש אותן ולאפשר לידה קלה וחלקה יותר.

מתי כדאי להתחיל להשתמש בסגולות של שמן לעיסוי פרינאום?

באופן כללי, מומלץ להתחיל לעשות תרגילי עיסוי קטנים עם שמן לעיסוי פרינאום כבר בתחילת הטרימסטר השלישי של ההיריון ולהקפיד עליו עד ללידה עצמה. תחילה יהיה הליך זה מורכב מדי, לכן יש להיכנס אליו בהדרגה, אך בקביעות. כיצד נעשה העיסוי? יש להתחיל להחדיר אצבע אחת לאזורים החיצוניים של הנרתיק, ובהדרגה להרחיב ולחזק את העיסוי. מומחים ממליצים לבצע את העיסוי יחד עם הבעל, מה שיכול גם להכין בהדרגה את האישה ל"התעסקות" הלא נעימה של ידיים זרות "שם למטה" בפרקי זמן ארוכים יותר מאשר בדיקה רגילה אצל הגניקלוג.

טיפים נוספים בהקשר של שמן לעיסוי לפני לידה

אנשים רבים שואלים את עצמם האם צריך לבצע את העיסוי לפני כל לידה, גם לפני לא הראשונה – והאמת הינה שכן. זאת משום שהשמן גם מזין את העור באזור, מה שתורם גם לנרתיק שכבר עבר לידה אחת, עור גמיש וחזק באזור הנרתיק יקל על תהליך הלידה ויצמצם את הסיכויים לקרעים במקרה שהתינוק השני או השלישי הינו גדול יותר מהקודמים. כך או כך, כל לידה היא מיוחדת במידה, וצריך ומומלץ להתכונן לכל אירוע כזה כמו בפעם הראשונה, שהרי כל אימא תסכים שכל ילד הוא מיוחד במינו, וכך גם אירוע הלידה שלו.