רשלנות רפואית

עולם הרפואה הוא עולם דינמי ומתפתח לא הרף - בזכות הדינמיות וההתפתחות של עולם הרפואה, ישנם לא מעט חולים אשר זוכים להירפא ממחלות אשר בעבר לא הייתה להם תרופה.

במהלך הזמן מתפתחות בעולם הרפואי הקונבנציונלי תרופות חדשות, חיסונים למניעת מחלות קשות, מכשור רפואי מתקדם וכו' אולם למרות כל ההתקדמות של עולם הרפואה, לא פעם התנהלותו של רופא או בית חולים יכולה להיות התנהלות מרושלת באופן כלשהו, אשר יכולה להביא את החולה למצבים של פגיעות פיזיות של ממש. בכל מקרה מעין זה, החולה יכול לתבוע את בית החולים או את הרופא בתביעה בגין רשלנות רפואית.

 

?מהי רשלנות רפואית

 

רשלנות רפואית היא סיטואציה אשר בה חולה כלשהו יכול להיפגע באופן פיזי מרופא או מבית החולים עצמו בשל יחס מזלזל, חוסר יחס, בחירת פעולה לא נכונה שמתבצעת על החולה, ניתוח שנעשה שלא בזמן, בחירת פעולה רפואית אשר לא רלוונטית לחולה, אבחנה שגויה אשר בעקבותיה ישנו טיפול רפואי שגוי בחולה ועוד.

רשלנות רפואית יכולה להיות אצל כל סוגי החולים וגם אצל נשים בהריון. אצל נשים בהריון הרשלנות הרפואית יכולה לפגוע בהן או בעובר ולכן הן יכולות לתבוע בגין רשלנות רפואית בין אם הפן הרפואי פוגע בהן ובין אם הוא פוגע בעובר. לעיתים רבות רשלנות רפואית היא בעלת השלכות הרסניות עבור החולה. ישנם לא מעט חולים אשר נשארים נכים  או עם פגיעה פיזית משמעותית אחרת באופן תמידי בשל טיפול רפואי או אבחון רפואי כושל, ישנן נשים אשר ילדו עוברים בעלי מום בשל רופא פזיז אשר לא בדק כראוי את העובר וישנן לא מעט סיטואציות אשר בשל רשלנות רפואית אף נגרם מוות למטופל.

?מה עושים במקרה של רשלנות רפואית

אם נפגעת באופן פיזי מרשלנות רפואית, תוכל לפנות לעו"ד המתמחה בתביעות רשלנות רפואית - עורך הדין יבחן את המציאות, ישמע את הסיפור, יבדוק את כל המסמכים הרלוונטיים לתביעה זו ולאחר מכן יגיש את התביעה בגין רשלנות רפואית. אמנם ללא מעט אנשים לא ניתן לסייע בריפוי מוחלט מהפגיעה הפיזית שנותרה להם, אך בעזרת תביעה על רשלנות רפואית על ידי עורך דין מקצועי ניתן לקבל פיצויים כספיים משמעותיים.