הקשר בין בריאות הגוף לשינה טובה

כל אדם שואף לשמור על גוף בריא - כאשר מדברים על גוף בריא באופן אינסטינקטיבי כולם חושבים על אימוני כושר ואכילה נכונה.

אמנם, ישנה חשיבות רבה לשמירה על תזונה נכונה ולשמירה על שגרת ספורט מדי יום ביומו בכדי לשמור על בריאות הגוף. אך מעבר לפעילות הגופנית ההכרחית לגוף בריא ולתזונה המורכבת מאכילת כל אבות המזון במינון ובאופן הנכון, ישנה חשיבות לא פחות משמעותית גם לשינה טובה. אנשים רבים מוצאים את עצמם בשגרת החיים התובענית ערים עד שעות מאוחרות בכדי להספיק כמה שיותר, ישנים מעט ולעיתים אף לא ישנים טוב בלילה. לכן, חשוב לדעת שבכדי לשמור על גוף בריא, יש צורך גם לישון טוב.

?מדוע שינה משמעותית עבור בריאות הגוף

אם אתם שואלים את עצמכם מה הקשר בין בריאות הגוף לשינה טובה, הרי שישנם לא מעט מחקרים כיום אשר מצביעים על  קשר הדוק בין גוף בריא לשנת לילה איכותית. כאשר האדם לא ישן באופן רצוף, הדבר מפריע לגוף להפריש הורמון גדילה וכן, לא מאפשר לגוף לנוח היטב.

אדם אשר לא ישן טוב בלילה יסבול ליום למחרת מעייפות, חוסר מצב רוח, חוסר רצון לעסוק בספורט או בכל דבר שנראה לו מתיש ולעיתים אך ימצא את עצמו עוסק באכילה של מאכלים בעלי קלוריות ריקות. ישנם מחקרים רבים אשר מראים כי כאשר אדם לא ישן טוב בלילה מופרש אצלו הורמון אשר גורם לתחושת רעב, דבר אשר יגרום לו למחרת אותו לילה לאכול יותר מכל יום רגיל. כידוע- אכילה של מזונות לא בריאים לא טובה לגוף ולכן, אין ספק שבכל הרבדים ישנו קשר ישיר בין בריאות הגוף לשינה טובה.

למצוא את הדרך לישון טוב

לא מעט אנשים פשוט לא מצליחים לישון טוב אך על פי שהם מנסים. ישנם אנשים אשר מרגישים שהם לא עייפים או שמוצאים את עצמם במהלך הלילה מתעוררים לא מעט בלי שום סיבה נראית לעין. לאותם אנשים חשוב ראשית כל לפני השינה להיכנס לאווירת שינה, להירגע מהסחות דעת, ממחשבות ומטרדות היומיום ולהרפות את הגוף כמה שניתן.

מלבד זאת, חשוב שכל אדם יוודא שיש לו את כל התנאים הבסיסיים עבור שינה טובה: מיטה נוחה,
מזרון איכותי, בריא וטוב לישון עליו, חדר חשוך ונעים, מוזיקה נעימה ושקטה למי שאוהב את זה לפני השינה ועוד. בכדי לשמור על גוף בריא, יש צורך לדאוג לשנת לילה איכותית, רצופה וטובה של לפחות 7-9 שעות בלילה.