מהי אירידיולוגיה ואילו בעיות ניתן לאבחן באמצעותה

מהו הדבר שגורם לנו להימשך לאדם אחר? רבים מאיתנו ישיבו כי אלו העיניים, החלון לנשמה שלנו. דרך העיניים אנו יכולים לדעת האם האדם שמולנו משקר לנו, אוהב אותנו, או שמא עייף או אינו חש בטוב.

 

מהסתכלות בעיניו של אדם ניתן לזהות חולשות גנטיות, מצבים נפשיים ומחלות שונות ועפ"י ההיסטוריונים אפילו את מין היילוד אצל נשים הרות. כבר מראשית ההיסטוריה השתמשו חכמי קדם ורופאים בעיניים כראי לנפש ולגוף והתייחסו למשתקף בעיניו של אדם עם משמעות רבה. כך למשל אדם בעל נקודה אחת או יותר בקשתית העין, אינו רשאי לשמש בתפקיד כהן בבית המקדש.

 

מהי אירידיולוגיה?
שיטת אבחון זו יושמה ע"י אבותינו כבר לפני 4000 שנה, ולאחר אלפי שנים בהן לא היתה בשימוש, היא פותחה מחדש במהלך המאה ה-19, ע"י רופא וטרינר וחקר ממוצא הונגרי, אשר הגיע לנושא בעקבות טיפול וטרינרי אותו העניק לינשוף ששבר את הכנף, תוך כדי טיפול הבחין הרופא כי בקשתית עינו של הינשוף קיימת נקודה שחורה, שהלכה ונעלמה ככל שהליך ההחלמה התקדם. סקרנותו של הרופא הובילה לכך שהוא ערך מחקר מקיף אודות שיטת האבחון העתיקה באמצעות גלגל העין, ולאורך שנות המחקר הוא פיתח את השיטה וביסס את עקרונותיה בהתאם לממצאים הרפואיים אליהם נחשף לאורך הזמן.

 

כיצד עובדת השיטה?
ההיבט המרכזי ואולי החשוב ביותר של האירידיולוגיה נובע מכך שמדובר באבחון של מטופלים, בכל גיל ובכל מצב בריאותי.ללא צורך בפעולה פולשנית, ללא חשיפה לקרינה מזיקה וללא שימוש בתרופות וחומרים כימיים. האבחון נעשה ללא כל תופעות לוואי, ללא כאב או תחושת אי נעימות. מדובר בשיטת אבחון הבודקת את מצב בריאותו של האדם דרך הסתכלות בקשתית העין. הפרמטרים הנבדקים הם בדרך כלל סמנים שונים, צפיפות סיבי הקשתית, צורת האישון, מרקם, צבע, גוון העין ועוד. היכולת של האירידיולוגיה באה לידי ביטוי בגילוי מוקדם של החולשות הפנימיות והגנטיות או של חולשות נרכשות, שפתחנו כתוצאה מאורח חיים לקוי, כשהמטרה לחשוף את השינויים ברקמות הגוף ולגלות אותם לפני שהרקמה תגיע למצב הנקרא "מחלה". במילים אחרות המטרה העיקרית של האירידיולוגיה היא טיפול מניעתי.

 

 

מה ניתן לאבחן באמצעות אירידיולוגיה?
מטופלים רבים סובלים זמן רב, לעיתים לאורך חודשים ושנים מסימפטומים שמקורם אינו ברור. כאבי ראש, אלרגיות, כאבי בטן, בעיות במערכת העיכול, מיגרנות, כאבי שרירים, עייפות כרונית וזוהי רשימה חלקית. מי שסובל מסימפטומים שונים המקשים על התפקוד היומיומי ופוגעים באיכות חייו יכול בהחלט לגלות שאבחון אירידיולוגי יתן את המענה החשוב - זיהוי המקור ופתרון הבעיה. באמצעות אירידיולוגיה ניתן לאבחן בגלגל העין מצבים בריאותיים בעיתים לפני התפרצותם, כמו גם אפשרות להתפתחות עתידית של מחלות, וקווי אישיות. דרך גלגל העין ניתן לנבא, לצפות, לאבחן, לחזות ולטפל במצבו הבריאותי של המטופל בכללתו. סובלים מאחת מהבעיות הנ"ל ד"ר אליהו לביא נטורופת ואירידיולוג, מטפל ברפואה משלימה וטבעית כ20 שנה יוכל לאבחן עבורכם את הבעיה ולהתאים את הטיפול הטוב ביותר המתאים לכם.

 

 

טיפול באמצעות השיטה:
האירידיולוגיה היא אמנם שיטת אבחון ואינה שיטת טיפול, אך מרבית האירידיולוגים מציעים טיפול כולל עפ"י רוב, טיפולים מהרפואה המשלימה הטבעית. לאחר באבחון יכול המטופל לבחור את סוג הטיפול המתאים לו העונה על צרכיו, בהתאם להשקפותיו.