שותים ומרזים - חשיבות שתיית מים בדיאטה

מים נחוצים לשמירה על הבריאות ויש להם יתרונות רבים. אם אתם מתחילים דיאטה עליכם להקפיד על שתיית מים מרובה, ולאחרונה חוקרים מאנגליה בדקו ומצאו כי שתיית מים מסייעת בהפחתת המשקל, אם שותים לפני כל ארוחה. מומלץ לשתות הרבה מים במהלך הדיאטה כדי לסייע לגוף לשרוף שומנים, לסלק חומרים רעילים ותוצרי לוואי של מערכת חילוף החומרים, להיפטר מעודפי שומן ולשמור על עור בריא ורענן.

דיאטנים ממליצים לכל אדם, גבר או אישה, המתחיל דיאטה, להקפיד על הכמות הממוצעת לשתיית מים ביום, כלומר כ-8 כוסות מים לאישה וכ-10 כוסות מים לגבר. חשוב לשתות מים במהלך דיאטה מסיבות רבות, ובמיוחד כדי להימנע מהתייבשות. במהלך הדיאטה הגוף עשוי לשלוח מסרים בגלל בלבול בין תחושת הרעב לתחושת הצמא, ועלולים לא פעם להרגיש רעבים כאשר למעשה הגוף זקוק למים. מחקר שפורסם לאחרונה במגזין הרפואי Obesity מצביע על קשר ישיר בין שתייה מרובה של מים לירידה במשקל, לכן חשוב להרבות בשתיית מים בדיאטה, עדיף מים מינרליים.

טיפים והמלצות איך לשתות יותר מים בזמן דיאטה

·    1. להקפיד על שתיית מים גם כשלא צמאיםרבים מתקשים לשתות את הכמות היומית המומלצת של מים, לכן במהלך הדיאטה חשוב ללגום מים בכל הזדמנות ולא רק כאשר הגוף מאותת על צמא. אם מרגישים רעבים כדאי ללגום מים מאחר והשתייה מפחיתה את תחושת הרעב וזהו מתכון בטוח להרזיה ולהפחתת משקל.

·    2. בקבוק מים צמודכדי להגיע לכמות המים המומלצת ביום חשוב לקחת בקבוק מים לכל מקום וללגום ממנו בכל הזדמנות, גם אם לא צמאים.

·    3. כוס מים לפני כל ארוחהמחקרים הוכיחו כי שתיית מים לפני כל ארוחה מפחיתה את הרעב וממלאת את הבטן, לכן אוכלים פחות מזון וכך מצליחים לרדת במשקל. 

·    4. מזמינים מתקן מים לביתכדאי להזמין מתקן של מים מינרלים לבית, כך אפשר ללגום מים קרים בקלות וגם הילדים ייהנו מבר המים וישתו יותר מים במקום משקאות מומתקים.

·    5. לשתות במים בזמן פעילות גופניתכדי להשיל קילוגרמים עודפים חשוב לשלב פעילות גופנית בזמן הדיאטה, ולפני האימון, במהלכו ולאחריו יש להרבות בשתיית מים. 

מים כמקור אנרגיה

ללא מים אין חיים, עליכם לזכור זאת. המים משמשים כמקור אנרגיה חשוב והכרחי לפעילות תקינה של מערכות הגוף, המים חשובים לשמירה על הבריאות, לסילוק חומרים ורעלים ולשריפת קלוריות. אם לא שותים מספיק מים עלולים לחוות עייפות ותשישות, בחילות, סחרחורות וכדומה. המים משפרים את היכולת הספורטיבית, במיוחד אם שותים מים מינרליים, הם שומרים על מסת שרירים, מסייעים בקירור הגוף בזמן הפעילות הספורטיבית, עוזרים למערכות העיכול וההזעה לתפקד היטב ומונעים התייבשות. ראוי לציין כי שתיית מים בכמות מספקת משפרת את תפקודי הגוף, ובזמן פעילות גופנית מאבדים נוזלים רבים, לכן יש להקפיד על שתייה וכך נמנעים מתופעות כמו התייבשות. חשוב לזכור כי תחושת הצמא מתעוררת לרוב רק לאחר שהגוף מאבד 2%-0.8% ממשקל הגוף, לכן במהלך האימון ולאחריו יש לדאוג לאיזון כמות המים בגוף ולשתות הרבה, ולא להסתמך רק על תחושת הצמא.

הקשר בין ברי מים מינרליים זמינים לבין סיכויי ההצלחה של הדיאטה

כדי להצליח בדיאטה ולהשיל קילוגרמים עודפים חשוב לדאוג למקור מים זמין לאורך כל שעות היום, בבית ובעבודה. הדרך הבטוחה לשתיית מים מספקת בזמן דיאטה ובאופן כללי היא לוודא זמינות של בר מים מינרלים, המים המינרלים מבטיחים איזון ומספקים מרכיבים הנחוצים לשמירה על הבריאות גם בזמן דיאטה. לכן, כדאי להזמין מתקן מים מינרלים לבית ולמשרד, וכמובן שיש להקפיד על שתייה מרובה ולהימנע ממשקאות מומתקים ועתירי סוכר וקלוריות.